• Admin

İzlediğim En İyi 10 Güney Kore Filmi

I Saw the Devil-2010

Nişanlısı seri katil tarafından öldürülen bir ajanın akıl almaz intikamını anlatıyor. Film uzun ama sürükleyici aksiyon hiç dinmiyor, başrol oyuncusu Byung-hun Lee'nin olağanüstü performansı ağzımı açık bıraktırdı resmen çok iyi bir kore filmi olmuş.Filmin aynı zamanda 19 tane ödülü var pek gişe başarısı olmasada son zamanlarda izlediğim en iyi intikam filmi olmayı başardı.

My Way-2011

Kore o dönemler Japonların işgali altındadır.İki Maroton koşucusunun(Jun Shik-Tatsuo) hikayesini ele alınmış.Küçükken birbiriyle rekabet halinde olan ikili büyüyüncede rekabetden çıkıp daha kötü hal alır düşmanlığa dönüşür.Sonrasında savaş çıkıp askere katılmak zorunda kalan Jun Shik-Tatsuo önce Sovyetlere sonrasında ise Almaya'ya esir düşerler savaşmaya zorlanırlar ve birbirlerinin kıymetini anlarlar. Film bir çok mesaj veriyor.Müthiş bir hikaye ve gerçek yaşanmış bir olay.Savaş sahneleri iyi çekilmiş baya bütçe harcanmış belli özellikle son 30 dk'sı duygu yüklüydü.İzlediğim en iyi savaş filmlerinden biri oldu.

The Man from Nowhere-2010

Müthiş bir Kore yapımı olmuş.Bin Won olağanüstü bir performans sergilemiş.Kendini küçük kıza adamış bir adamın hikayesini anlatıyor.Aksiyon olarak John Wick'e benzemiş olsada bu filmde duyguda ön planda ben biraz Jason Statham'ın Safe filminide benzettim. Film 15 tane ödül almış. Film Leonardo DiCaprio'nun Başlangıç filmini geride bırakarak 2010 yılında kendi ülkesinde en çok gişe yapan yapım olmuştur.İzlerken hiç sıkılmadığım, aksiyon sahnelerinin iyi olduğu harika bir yapım olmuş.


Forgotten-2017

Filmde 10 numara gizem, 10 numara gerilim, 10 numara dram var her şey üst düzey olmuş.Koreliler bu işi biliyor demekten bıktım artık ama tekrar diyorum gerçekten bu işi çok iyi biliyorlar filmleri konu olarak özgün ve sürükleyici oluyor. Flmin 10 milyon dolara yakın gişesi var pek gişede başarılı olamamış ama çok etkileyici bir film çok başarılı.


Train To Busan-2016

Türünün en iyi, sağlam yapımlarından biri.Kolay kolay kaliteli zombi filmleri çıkmıyor bu film gerçekten çok iyi bir Kore yapımı iyi bir iş çıkarmışlar.Gerçekcilik, oyunculuklar, efek çok iyi tasarlanmış ön yargım vardı ama yanıldığımı gördüm.Zombi denilince The Walking Dead dizisi ve Brad Pitt sağlam filmi World War Z aklıma geliyor daha örnekler var ama bana göre en iyileri bunlar.The Walking Dead'deki zombiler çok yavaş sıkabiliyor, World War Z'deki zombiler ise tam tersi çok hızlılar bu filmdeki gibi heyecan dorukta. Film aynı zamanda izleyiciye mesajda veriyor.Oyunculukları çok beğendim. Film 100 milyon dolara yakın bir gişe yapmış bir Kore filmi için çok iyi bir gişe, aynı zamanda Kore tarihinde gelmiş geçmiş en iyi 2. açılışı yapmış ve 2016 yılının şuana kadar Kore'de en iyi gişe yapan filmi.Kaliteli olduğu ortada bir yapım.Türünün iyi örneklerinden.


A Taxi Driver-2017

1980 yılında Güney Kore'deki ayaklanmayı ele alan ve bu esnada Alman gazeteci ve taksi şoförün yolları kesişir ve başlarında geçen dram anlatılmaya başlar.Filmde taksi şoförünü canlandıran Kang-ho Song müthiş bir performans sergilemiş bütün duyguları izleyiciye rahatlıkla geçiriyor.Filmde ayrıca Thomas Kretschmann'da var.Filmin 21 ödül adaylığı ve 16 tanede ödülü var. Film Güney Kore'de 84,5 milyon dolar gişe yaparak 2017 yılını 2. sırada tamamladı gerçekten ciddi bir gişe performansı. Film bütün duyguları yaşatıyor derin bir konu var müthiş bir hikaye ve gerçek yaşanmış bir olay filmin sonunda gerçek Alman gazeteci konuşuyor ve o konuşma beni çok etkiledi müthiş bir yapım baştan sona etkileyici.


The Outlaws-2017

Mahalledeki çeteler arasındaki savaşı anlatan yapım beni gülderen bir çok sahnesi olsa da bir o kadar kanlı bir film ikisini bir arada tutmuşlar. Dong-seok Ma muazzam ötesi bir oyunculuk, performans sergilemiş hayran kaldım tek kelimeyle.Aksiyon sahneleri çok doyurucuydu ve aksiyon hızı hiç düşmedi.Filmin 5 tane ödülü var ve Güney Kore'de 53 milyon dolara yakın gişe yaparak 2017 yılını Güne Kore filmleri arasında 5. sırada tamamlamıştır.


Fabricated City-2016

Filme çok iyi yorumlar vardı ve izlemeye karar verdim yanıltmadı yine yükselen Kore filmlerinin arasında çok rahat yer bulabilecek müthiş bir yapım.Bilgisayar oyuncusunun suçsuz yere hapise girmesi ve hapisteki mücadelesi, kendine temize çıkarma çabası ele alınmış.Kurgu olarak harika bir yapım başlangıç sahnesi çok iyiydi, dram, suç, aksiyon filmde herşey mevcut.Oyunculuk on numara, karakterler çok iyi işlenmiş.Özellikle aksiyonu çok üst seviyedeydi film dolu doluydu.18 milyon dolarak yakın gişe elde etmiş çok daha fazlasını hak eden süper bir yapım.


Cold Eyes-2013

Son zamanlarda ilk kez bir aksiyon filminde bu kadar gerildim. Film soygun temalı ve bir özel ekibin soyguncuları bulmasını anlatıyor ve son derece heyecanlı bir yapım.Filmin ayrıca 5 ödülü 8 ödül adaylığı ve 38 milyon dolara yakın

gişesi var.


Commitment-2013

Babası gibi suikastci olan Kang Dae-ho kardeşini kurtarmak için suikastci olmayı kabul etmek zorunda kalmıştır fakat ihanete uğrayacatır.Filmde bol bol dram ve bol bol aksiyon var Seung-Hyun Choi'nin oyunculuğu on numaraydı.Abi ve kardeşin mükemmel bir hikayesi ele alınmış yine başarılı bir Güney Kore filmi.

Kampüse Gel-Film Dizi Tavsiyesi

0 görüntüleme
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
Adü Hemşirelik Fakültesi'nden Hemşirelik Haftası Mesajı
KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI
Ödüllü Şarkı Yarışması
Eğitimciler için yeni 'Kariyer ve ödüllendirme sistemi'
Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır, Tv den "Sora Sora" Programına Konuk Oldu
Sınavlar emanetçilere yüzlerce lira kazandırdı
Show More