• Admin

Gelmiş Geçmiş En Fazla Gişe Elde Eden 10 Film (En Güncel Liste)

İlk sıramızda; James Cameron'un yönettiği, 3 Oscar almış, 85 ödülü ile 9 yıldır 1 numarada olan Avatar filmi var. Tam tamına 2 milyar 788 milyon dolar gişesi ile yıllardır rakiplerini bile yaklaştırmıyor.

2. sıramızda sinema tarihinin belkide en romantik filmi Titanic var.Bu filmin yönetmenide James Cameron. Başrolde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in oynadığı film 11 Oscar, 113 ödülü ve 2 milyar 187.5 milyon dolar gişesi var.Leonardo DiCaprio bu kadar ödül almış bir filmden bireysel Oscar'ını alamamış olsa da müthiş bir eser çıktığı kesin.

3. sıramızda ünlü seri filmi Star Wars: The Force Awakens var. 2 milyar 068.2 milyon dolar gişesi, Oscar alamasada 5 Oscar adaylığı ve 62 ödülü mevcut.

4. sıramızda bir Marvel filmi ve listenin en yeni filmi 2018 model Avengers: Infinity War var. Tüm yenilmezler toplandı ve 2 milyar 045.9 milyon dolar gişe ortaya çıktı.

Listemizin 5. sırasında 2015 yapımı Jurassic World yer alıyor.Devam filmi bu yıl gösterimde olsada ilk filmin gişe başarısı kadar başarı gösteremedi. 1 milyar 671.7 milyon dolar gişesi ve 14 ödülü var filmin.

6. sırada ise yine bir Marvel filmi ile karşı karşıyayız.Avengers serisinin ilk filmi 1 milyar 518.8 milyon dolar gişesi ile ilk 10'da kendine yer bulmayı başarıyor.1 Oscar adaylığı bulunan filmin 38 ödülü bulunuyor.

7. sırada ise listenin tek aksyion yapımı ve efsane serisi Furious 7 var. Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham ve Paul Walker'ında bulunduğu film son yılların en iyi aksiyon filmlerinden biri. 1 milyar 516.0 milyon dolar gişesi ve 29 ödülü mevcut.

Listenin 8. sırasında Marvel yapımı Avengers'ın 2. halkası Avengers: Age of Ultron var. 1 milyar 405.4 milyon dolar gişe elde etmiş durumda.Filmin ayrıca 7 ödül kazanmış.

Listede sonlara doğru yaklaşırken 9. sırada listenin 2 yeni filminden biri olan ve yine bir Marvel yapımı Black Panther var. 1 milyar 346.8 milyon dolar gişesi mevcut.Bu kadar gişe yapması beklenmiyordu tüm beklentiler aşıp listede 9. sıraya yerleşmiş durumda. Film şuana kadar 17 ödül de kazanmış durumda.

10. sırada listenin en eski 3. filmi olan Efsane serinin son filmi Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 var. 1 milyar 341.5 milyon dolar gişesi, 3 Oscar adaylığı ve 45 ödülü mevcut.

Kampüse Gel film dizi tavsiyesi

0 görüntüleme
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
Adü Hemşirelik Fakültesi'nden Hemşirelik Haftası Mesajı
KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI
Ödüllü Şarkı Yarışması
Eğitimciler için yeni 'Kariyer ve ödüllendirme sistemi'
Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır, Tv den "Sora Sora" Programına Konuk Oldu
Sınavlar emanetçilere yüzlerce lira kazandırdı
Show More