• Admin

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

En son güncellendiği tarih: 8 Eki 2019

Üniversiteye ek kontenjan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencileri için yurt başvuru sonuçları açıklandı. 

Sonuç için tıklayınız.

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, kayıt işlemlerini 8 Ekim Salı günü saat 22.45'e kadar e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.  Öncelikle ilk kayıt ücreti ödenecek

Yurt hakkı kazanan öğrencilerin öncelikle kendilerine verilen süre içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya internet sitesinde (yurtkur.gsb.gov.tr) yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer alıyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor.  

İlk kayıt ücreti öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibarıyla sadece aylık yurt ücreti ödenecek. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınıyor ve yurttan kayıt sildirdiğinde öğrenciye iade ediliyor. 

Kayıt tamamlama e-Devlet’ten 

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler, yurt kayıt işlemini e-Devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Yurt Kayıt İşlemleri” linkine tıklayıp taahhütname onayı vererek tamamlayacak. 

Yurtta barınmaya başlandığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor.

Yedek yerleştirmeler devam edecek

Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açmaya devam eden KYK, yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere de öğrenci yerleştirmeyi sürdürecek.

Yedek öğrencilerin yerleştirilme süreci, her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Yedeği biten iller için ise ilerleyen aylarda internet sitesinden duyurularak yeni başvuru alınacak.

0 görüntüleme
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
Adü Hemşirelik Fakültesi'nden Hemşirelik Haftası Mesajı
KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI
Ödüllü Şarkı Yarışması
Eğitimciler için yeni 'Kariyer ve ödüllendirme sistemi'
Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır, Tv den "Sora Sora" Programına Konuk Oldu
Sınavlar emanetçilere yüzlerce lira kazandırdı
Show More